Líčení 2 – Oči jsou bránou do duše

Líčení očí uzpůsobte jejich tvaru

Ideálem je mandlový tvar očí. O tom si však většina z nás může nechat zdát. Ať už vás trápí zapadlé nebo daleko či blízko posazené oči, správným návodem na jejich líčení se dá mnohé změnit.

Návod na líčení blízko posazených očí

Vyhněte se tmavým stínům! Oči, které jsou k sobě blízko posazené, potřebují světlé stíny. Na vnitřní koutky oka naneste světlou linku a na horní víčko pak světlý (například perleťový) stín.

Návod na líčení daleko posazených očí

V tomto případě naopak sáhněte po tmavších barvách. Tmavé stíny naneste na vnitřní stranu horních víček a rozetřete do ztracena. Ideální je doplnit líčení ještě světlejším stínem, který ale použijete na vnější část horního víčka.

Návod na líčení hluboko posazených očí

Pokud doma nemáte sadu tří stínů jedné barvy (od nejsvětlejší po nejtmavší), utíkejte pro ni rychle do drogerie. Bez ní se totiž neobejdete. Nejprve naneste nejsvětlejší stín na celou plochu víčka (začít můžete už těsně pod obočím), pak použijete střední stín, který nanesete jen na samotné víčko. Nejtmavší barvu pak použijte jen na vnější část víčka.

Líčení očí – stíny vyberte podle barvy očí

Ukázali jsme si návod, jak se při líčení zbavit nedostatků souvisejících s posazením očí. Neméně důležité je ale vybrat správnou barvu stínu! Pro modré oči se hodí stíny hnědé barvy, které působí kontrastně. Pokud máte tmavší pleť, můžete sáhnout i po béžových stínech. Zelené oči budou skvěle ladit s nafialovělými stíny, s odstíny hnědé nebo šedozelené. Hnědé oči vypadají božsky s odstíny zlatavé nebo měděné.

 

 

 

Návod na kouřové líčení očí

Kouřové líčení očí je evergreen. Pro kouřové líčení jsou zapotřebí tři odstíny: tmavý, střední a světlý. Tradičně se používají černé, šedé a světle šedé oční stíny. Aktuálně ale letí zelené, fuchsiové, béžové a perleťové odstíny. Jak tedy na to?

Začněte od nejtmavšího stínu a obtáhněte linku horního víčka, pak udělejte silnější linku na spodním víčku. Následuje střední stín, jehož pomocí rozetřete nejtmavší vrstvu do ztracena. Nakonec přijde na řadu nejsvětlejší stín, který naneste na celou plochu víčka.

 

Nikdy nezapomeňte na základ!

Dokonalá pleť je naprostou povinností. Obličej osvěžte vlažnou vodou a pleť zbavte všech nečistot pěnovým nebo čisticím gelem. Teď je na řadě důkladná hydratace. Vyberte si hydratační krém podle své pleti. Obzvláště citlivý druh pleti vyžaduje výživu a hydrataci. Make-upem vytvořte hladkou pleť. Aplikujte ho na celý obličej a na krk. Korektor je dobrým pomocníkem při zakrývání chybiček pleti, takže využijte jeho předností. Pudr je nedílnou součástí celého procesu. Aby měla vaše pleť krásnou barvu, naneste pudr na celý obličej v tenké vrstvě.

Základ už máme hotový, takže se vrhněme na oči!

Styl A: Sofistikovaný vzhled

Naneste tenkou vrstvu světlých očních stínů na víčka. Začněte od linií řas a stínování zakončete u obočních kostí. Nikdy stíny nenanášejte mimo tyto oblasti.

Definujte záhyby víčka pomocí středního nebo tmavého stínu. Čím tmavší odstín nanesete, tím dramatičtější pohled vytvoříte.

Rozzařte oči pomocí světlého stínu (nejlépe bílého). Naneste ho do vnitřního koutku každého oka. Konečnou stanicí je řasenka, na kterou nikdy nezapomínejte!

Náš tip: Při výběru stínů mějte na paměti, že zářivé odstíny vypadají měkčeji, zatímco tmavší odstíny dodají vašemu pohledu drama.

Styl B: Elegantní vzhled

Chcete-li vytvořit nádherné noční líčení, použijte světlé, střední a tmavé odstíny jedné barvy.
Naneste nejtmavší stín na linii řas. Středně tmavým stínem vystínujte zbytek víčka. Ten nejsvětlejší ze všech aplikujte od horních záhybů oka až po oboční kosti. Tímto vytvoříte směs krásně ladících barev, které se do sebe rozpouštějí.

Pro sexy kouřový efekt rozmažte nejtmavší stín štětcem. Pro optimalizaci vzhledu můžete nanést černé linky na horní víčko. Řasenkou pročísněte řasy a jste hotova!

Styl C: Přirozené linky

Na pohyblivá víčka naneste pískový nebo světle hnědý oční stín. Abyste vytvořila bujnější a plnější řasy, použijte tmavě hnědou nebo černou tužku na oči, kterou nanesete na vnitřní linii řas.

Náš tip: Abyste oči přirozeně zvýraznila, tmavě hnědou tužkou na oči poveďte horní linky těsně nad linií řas. Tuto linku můžete lehce rozmazat štětcem.

Styl D: Jasné velké oči

Aby vaše oči byly větší, naneste vrstvu řasenky na horní i dolní řasy. Pokud chcete ještě větší zvýraznění, počkejte až první vrstva zaschne a poté naneste druhou.

Náš tip: Skutečným „otvírákem“ očí jsou kleštičky na řasy. Umístěte kleštičky k řasám a opatrně stiskněte. Počkejte pár vteřin a kleštičky rozevřete. Dejte pozor na to, abyste si neskřípla víčka.

Náš tip: „Nepumpujte“ kartáčkem nahoru a dolů, když ho vytahujete z řasenky. Do řasenky se tak dostane vzduch a brzo vyschne. Místo toho kartáčkem pomalu otáčejte a poté ho vyjměte.

. . . Samozřejmě tímto mini návodem není vše vyčerpáno,ale snad jako základ postačí …

 

  1. 09. 2011, 16:05