FotoVideo 9/2010 je v prodeji

Deváté letošní číslo je po všech stránkách připraveno na úspěšné indiánské léto. Je nepostradatelné hlavně pro všechny účastníky soutěže Fotograf roku, současné i budoucí, neboť přináší soutěžní témata pro rok 2011. A jako první časopis v ČR a SR informuje o výrobcích, které letos získaly ocenění EISA.

 

FotoVideo 9/2010 – MAGAZÍN

EISA Awards 2010–2011
FotoVideo tradičně jako první u nás a ve Slovenské republice informuje o nejlepších evropských elektronických produktech roku. Na deseti stranách najdete přehlídku výrobků, které patří k tomu nejlepšímu, co se ve světě současné fototechniky na evropském trhu nachází.

FotoUdálost – The Al-Thani award for Photography 2010
Chcete se zúčastnit opravdu kvalitní a léty prověřené soutěže? A vyhrát navíc spoustu peněz? Zkuste to, nezbývá mi, než vám další ročník doporučit. Letošní témata vám budou určitě vyhovovat.

Portfolio – Jan Lukas – Fotograf nadbíhající štěstí
Po celé jedno čtvrtstoletí fotograf Jan Lukas (1915–2006) zmizel z očí fotografické veřejnosti. V roce 1965 se mu s celou rodinou po velké anabázi podařilo z bývalé Jugoslávie proniknout do Itálie, kde všichni skončili v uprchlickém táboře u města Capua nedaleko Neapole.

Week of Life – Na cestě za výtvarnem s Janem Nožičkou
Jan Nožička je nadějný talent ve vodách české fotografie a velmi cenným přínosem projektu Week of Life, ve kterém dává prostor své kreativitě a výtvarnému cítění.

 

FotoVideo 9/2010 – PRAXE

FotoŠkola – Hospůdka u fotografa, aneb učíme se fotit s tetou Ninou
23. část: To jsou panoramata!
Známá hláška otevírá oblíbené téma. Panoramatická fotografie je s námi od roku 1843, kdy si dal Rakušan Joseph Puchberger patentovat panoramatický fotoaparát. Samozřejmě nechybí sekce CWAK! s minisoutěžemi. Je na str. 53 a nejnovější soutěžní téma nemohlo být jiné: Panoramatická fotografie. Autoři tří nejlepších fotografií získají kompaktní fotoaparát Samsung: 1. místo = WB5500, 2. místo = ST70 a 3. místo = WP10.

Jak na to – Fotografujeme na rockových festivalech
Průvodcem tímto atraktivním tématem nám tentokrát nebude ryze profesionální fotograf, ale hudební fanoušek a bývalý manažer z oblasti zábavního průmyslu Petr Popovič. Podělí se s námi mimo jiné o tom, jak fotil ve dnech 3. až 6. července v Hradci Králové letošní 16. ročník Rock for people. Na str. 65 najdete vyhlášení minisoutěže na téma Nejpovedenější fotografie z rockového festivalu. Na autory tří nejlepších snímků čekají stativy Velbon: 1. cena = Sherpa 800, 2. cena = DF-50 a 3. cena = RUP-40.

DigiŠkola – Digitální nudle
V tomto článku samozřejmě nepůjde o elektronické těstoviny ani o nepříjemný projev nachlazení. V názvu autor použil slangový výraz pro fotografické panoráma. Ukážeme si, jak vytvořit obyčejnou „nudli“, sofistikované panoráma s úhlem záběru 360° × 180° a mnoho dalšího. Tradiční minisoutěž najdete na str. 75. Tématem jsou Nudle. Pro tři nejúspěšnější tvůrce jsou připraveny věcné ceny od společnosti EKGfoto. 1. cena = stativ Gorillapod Focus, 2. cena = stativ Gorillapod SLR ZOOM a 3. cena = stativ Gorillapod SLR.

Fotograf roku 2010
Vyhodnocení  7. tématu: Černobílá poezie

Fotograf roku 2011
Vyhlášení soutěžních témat pro rok 2011

Tipy FotoVideo – Tisknu, tiskneš, tiskneme
Náš exkluzivní výběr bere v úvahu tisk termosublimační, inkoustový i laserový. Multifunkce s inkoustovou tiskárnou ale převažují. Logicky. Mají univerzální použití, jejich prodejní ceny jsou příznivější a tím pádem lépe vychází i poměr ceny a užitné hodnoty. A kvalita fotografického tisku je velmi dobrá.

FotoVideo 9/2010 – DOPORUČUJEME
V závěrečné sekci časopisu je pravidelná nabídka na výhodné předplatné časopisu FotoVideo s fotobrašnou Lowepro a setem stativů Velbon jako dárky, výsledky a vyhlášení fotografických a jiných soutěží, informace o různých akcích a zajímavé tipy – „SuperMarket“.

26. 08. 2010, 11:08